VERSLAS IRGI TURI MOKYTIS

Liepos 20 – 22 dienomis Trakuose lankėsi Lenkijos smulkaus ir vidutinio aptarnavimo paslaugų verslo atstovai: agroturizmo sodybų, viešbučių, restoranų, kavinių ir kitų įmonių vadovai, vadybininkai bei kiti specialistai. Tai atsakomasis kaimyninės šalies vizitas, nes įgyvendinant projektą ,, Į pagalbą Trakų ir Balstogės – Suvalkų subregiono aptarnavimo paslaugų verslui’’ Nr. SPF/1.2/PL-LT/07, mūsų regiono verslo atstovai jau buvo išvykę į Balstogę ir susipažino su jų verslo organizavimo patirtimi.

Be abejo, jų šalies smulkusis ir vidutinis verslas, lyginant su mūsų, yra ženkliai stambesnis, bet, nežiūrint to, visada pozityviai nusiteikę kolegos atranda tai, ką galima pritaikyti savo darbe, ko pasimokyti vieniems iš kitų.

Atvykusiems svečiams pristatėme Dalgedų sodybą, kuri žavėjo tuo, kad stengiamasi teikti ne vieną, o net keletą paslaugų ir taip pritraukti kuo daugiau lankytojų ne tik vasarą, bet ir kitais metų laikais. Miglė Dalgedaitė pristatė savo rengiamas edukacines programas, ateities planus. Svečiai apgailestavo, kad į tokią puikią sodybą tenka vykti žvyrkeliu.

Pakeliui, netoli Rūdiškių aplankėme Bajambalę – miškų apsuptyje išpuoselėtą sodybą – jaukią vietą pobūviams.

Svečių namuose ,,Academia Remigum’’ Rimos Karalienės priimti svečiai liko sužavėti idėja ir sporto dinastijos gebėjimu įkurti muziejų, vienyti šios sporto šakos atstovus bei visa tai išsaugoti ateitiems kartoms, populiarinti irklavimą.

Gamtos ir žmogaus buvimo kartu harmoniją atskleidė Tony Resort poilsio ir pramogų parkas Anupriškėse. Šis nestandartinis projektas, unikalus savo paprastumu ir gebėjimu nepastebimai, nežalojant gamtos, atsidurti jos glėbyje.

Jau tapo tradicija, priimant svečius Trakuose, pavaišinti kibinais. Buvo ne tik svečiai, bet ir mes patys nustebinti, kai mus Karališkoje senojoje kibininėje sutiko ,,karalienė’’, kuri aprodė savo valdas, papasakojo apie verslą, jo plėtrą ir, be abejo, pavaišino ne tik karališkais kibinais, bet ir kitais firminiais patiekalais.

Supažindinome projekto dalyvius su ,,Karolinos’’ ir ,,Europa City’’ viešbučiais, jų darbo  ypatumais.

Bendraudami vieni su kitais, verslo atstovai ne tik patobulino savo dalykines kompetencijas bet geriau pažino vieni kitus, pasikeitė kontaktais ir, manau, ateityje bendradarbiaus.

Rugpjūčio 24-28 dienomis Trakuose įvyks mokymai aptarnavimo srities vadovams, vadybininkams ir kitiems darbuotojams, į kuriuos atvyks ir kolegos iš Lenkijos. Tai ne vien galimybė susitikti su jau pažįstamais tapusiais kolegomis, bet ir projekto dėka kartu mokytis, tobulėti. Džiaugiamės, kad vieną dieną paskaitas skaityti sutiko ir Lenkijoje garsių viešbučių Quality Consulting tinklo savininkas, garsus ne tik savo šalyje vadybininkas –  Marek Grezesiak.

Kviečiame visus norinčius nemokamai (mokymai apmokami projekto lėšomis) mokytis verslo vystymo subtilybių, registruotis tel. 868633249 ar el. p. centras.trakai@gmail.com 

VšĮ ,,Baltų amatai‘‘ projekto koordinatorė D. Vizmanaitė

ĮGYVENDINAME PROJEKTĄ ,,Į PAGALBĄ TRAKŲ IR BALTSTOGĖS – SUVALKŲ SUBREGIONO APTARNAVIMO PASLAUGŲ VERSLUI’’

VšĮ ,,Baltų amatai’’ parengė projektą ,,Į pagalbą Trakų ir Baltstogės – Suvalkų subregiono aptarnavimo paslaugų verslui’’, kurio įgyvendinimui iš Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną  Programos ,,Smulkiųjų projektų fondas‘‘ skirtas finansavimas – 63.935,00 eurų. Projekto partneris-

Lietuvoje ir Lenkijoje vyrauja smulkus ir vidutinis verslas, o nedidelės įmonės nėra pajėgios investuoti į pokyčių analizę, mokymąsi ir tobulėjimą, todėl šio projekto dėka ir bus sudarytos sąlygos gauti pačių naujausių žinių įvairaus lygio darbuotojams.

Projekto tikslas – pagerinti tarpvalstybinį Trakų ir Baltstogės regionų smulkių ir vidutinių aptarnavimo paslaugų verslo įmonių konkurencingumą, užmegzti tarpusavio bendradarbiavimo saitus, mokytis ir plėtoti dalijimąsi gerąja patirtimi.

Projekto tikslinė grupė – po 45 asmenis smulkaus ir vidutinio verslo atstovų iš Trakų  ir Baltstogės regionų (15 vadovų,  15 vidutinės grandies vadybininkų ir 15 žemesnės grandies darbuotojų).

Projekto veiklos:
–         3 dienų trukmės tikslinės grupės narių apsilankymai vieni kitų įmonėse, tikslu susipažinti su vidaus ir išorės pardavimais, gamyba, sukaupta gerąja patirtimi;
–         5-ų dienų mokymai Trakuose (vadovams, vadybininkams ir darbuotojams);
–         2 dienų baigiamoji konferencija Baltstogėje.

Projekto trukmė: nuo 2014-03-19 iki 2014-09-30.

Direktorė Alina Volosevičienė